Priežiūra

Kaip prižiūrėti atopišką odą?

Atopinis dermatitas yra lėtinė liga, todėl labai svarbu ja rūpintis nuolatos: sumažinti niežėjimą, nuraminti odos paraudimą, atkurti odos apsauginį barjerą ir drėgmės balansą. Atopiška oda „serga“ visa ir visada, barjerinė funkcija yra sutrikusi ne tik bėrimų vietose, bet ir sveikai atrodančiose zonose. Būtent todėl intensyvus odos drėkinimas ir jos barjero atkūrimas atlieka svarbiausią vaidmenį kasdienėje odos priežiūroje.

Higiena

Atopinio dermatito pažeistos odos higienai būtinos ypač švelnios prausimosi priemonės. Svarbu, kad jos stiprintų odos barjerą, būtų be muilo ir pasižymėtų antibakterinėmis savybėmis bei tokiu būdu apsaugotų odą nuo antrinės infekcijos.

Intensyvi odos priežiūra

Kremai emolientai – tai odos priežiūros priemonės, kurios intensyviai drėkina ir maitina odą bei atkuria barjerinę funkciją, kuri sergant atopiniu dermatitu yra nepakankama. Jie taip pat pasižymi niežėjimą ir uždegimą raminančiomis savybėmis. Kremai emolientai turi būti naudojami kiekvieną dieną ir tepami ant viso kūno odos, o ne tik ant uždegimo pažeistų plotų.

Medikamentinis gydymas

Priešuždegiminiai preparatai (kortikosteroidai, kalcineurino inhibitoriai) naudojami esant atopinio dermatito paūmėjimui. Šie vaistiniai preparatai pasižymi stipriu priešuždegiminiu poveikiu ir turi būti tepami ant egzemos pažeistos odos plotų, t.y. raudonų niežtinčių dėmių, bėrimų. Esant sunkiam išplitusiam atopiniam dermatitui, gydytojas gali skirti šviesos terapiją ar sisteminių (geriamų arba leidžiamų) vaistų.

Norite sužinoti daugiau apie atopišką odą?

Dalyvaukite nemokamuose renginiuose