Kokia hiegiena reikalinga sergant atopiniu dermatitu

2019 1 rugsėjo d.

Kokia higiena reikalinga sergant atopiniu dermatitu?

Dauguma žmonių vis dar turi klaidingą nuomonę apie odos prausimą sergant atopiniu dermatitu. Vienas pagrindinių klausimų, su kuriais susiduriama kasdien: kaip dažnai prausti sausą odą? Nors vanduo gali prisidėti prie odos išsausinimo, tačiau tai yra nepakeičiama asmens higienos sudedamoji dalis. Sergant atopiniu dermatitu praustis galima kiekvieną dieną. Svarbu prisiminti keletą taisyklių maudynių metu, kurios padėtų sumažinti nemalonius lėtinės uždegiminės ligos simptomus.


Visų pirma, norint sumažinti odos sausumą yra svarbi maudymosi trukmė. Maudynės neturėtų būti ilgos: prauskitės ne ilgiau 10 -15 minučių. Antra, vanduo turėtų būti drungnas arba šiltas. Trečia, drungnu vandeniu patariama praustis tik švelniais, odą tausojančiais prausikliais. Svarbu atkreipti dėmesį į kūno priežūros priemonių sudėtį ir vengti kvapiklių, muilo, dažiklių ir kitų odai neigamą poveikį turinčių medžiagų. Šios medžiagos sausina bei dirgina odą, todėl atopinio dermatito kamuojamai odai reikalingi tik odą maitinantys, įvairiomis naudingomis medžiagomis papildyti ir odos barjerinę funkciją atkuriantys produktai. Paskutinis punktas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, tai kūno plaušinė. Ji turėtų būti natūrali (pavyzdžiui lino), kuri nedirgintų ir būtų kuo švelnesnė jautriai kūno odai.


Etapas po prausimosi pasižymi keliais aktualiais aspektais. Nusiprausus švelniai ir netrinant odos ją nusausinkite švariu rankšluosčiu, pagamintu iš natūralaus pluošto. Skalbimo metu rankšluosčiams, patalynei ir rūbams plauti naudokite švelnias ir aštrių kvapiklių neturinčias priemones. Prisiminkite, kad ypač svarbu odą per pirmąsias 3 minutes išlipus iš vonios patepti visą kūną kremu emolientu ir tai daryti kiekvieną dieną. Gydytojui paskyrus receptinius vaistus, juos tepkite tik bėrimų vietose įsigėrus kremui emolientui.

PASIDALINTI

Žiedadulkių sezonas ir vokų bėrimai

Atėjus pavasariui, prasidėjus įvairių augalų žydėjimui dalis žmonių pajunta rinokonjuktyvito arba populiariai liaudyje vadinamos “šienligės” simptomus – čiaudulys, paburkusi nosies gleivinė, sunkumas kvėpuojant, skaidrus sekretas iš nosies, perštinčios, sausos akys, patinę vokai.  Šie simptomai atsiranda dėl organizmo reakcijos į aplinkoje, ore esančius alergenus, tokius kaip žiedadulkės, namų dulkių erkės, gyvūnų pleiskanos ar kita.

Skaityti daugiau
skaityti 5 minutes

Atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus apie atopinį dermatitą

Ar vaikas gali išaugti atopinį dermatitą? Ką daryti, jeigu po ilgo gydymo vėl atsiranda odos uždegimas? Kaip pagerinti vaiko miegą? Į šiuos ir kitus klausimus atsako gydytoja dermatovenerologė, Egzemos mokyklos lektorė Inga Kisielienė.

Skaityti daugiau
skaityti 5 minutes

Emolientai – atopinio dermatito gydymo pagrindas

Emolientai, dar vadinamieji drėkinamieji kremai – tai medžiagos tepamos ant odos ir skirtos odos drėkinimui. Emolientai naudojami ne tik kasdienei odos priežiūrai, bet yra ir daugelio odos ligų, tokių kaip atopinis dermatitas, žvynelinė, kontaktinis dermatitas ir kt. gydymo pagrindas. Taip yra todėl, kad sudrėkinus odą, mes užtikriname ir pagrindinę jos funkciją – apsaugą.

Skaityti daugiau
skaityti 5 minutes