Kokia hiegiena reikalinga sergant atopiniu dermatitu

2019 1 rugsėjo d.

Kokia higiena reikalinga sergant atopiniu dermatitu?

Dauguma žmonių vis dar turi klaidingą nuomonę apie odos prausimą sergant atopiniu dermatitu. Vienas pagrindinių klausimų, su kuriais susiduriama kasdien: kaip dažnai prausti sausą odą? Nors vanduo gali prisidėti prie odos išsausinimo, tačiau tai yra nepakeičiama asmens higienos sudedamoji dalis. Sergant atopiniu dermatitu praustis galima kiekvieną dieną. Svarbu prisiminti keletą taisyklių maudynių metu, kurios padėtų sumažinti nemalonius lėtinės uždegiminės ligos simptomus.


Visų pirma, norint sumažinti odos sausumą yra svarbi maudymosi trukmė. Maudynės neturėtų būti ilgos: prauskitės ne ilgiau 10 -15 minučių. Antra, vanduo turėtų būti drungnas arba šiltas. Trečia, drungnu vandeniu patariama praustis tik švelniais, odą tausojančiais prausikliais. Svarbu atkreipti dėmesį į kūno priežūros priemonių sudėtį ir vengti kvapiklių, muilo, dažiklių ir kitų odai neigamą poveikį turinčių medžiagų. Šios medžiagos sausina bei dirgina odą, todėl atopinio dermatito kamuojamai odai reikalingi tik odą maitinantys, įvairiomis naudingomis medžiagomis papildyti ir odos barjerinę funkciją atkuriantys produktai. Paskutinis punktas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, tai kūno plaušinė. Ji turėtų būti natūrali (pavyzdžiui lino), kuri nedirgintų ir būtų kuo švelnesnė jautriai kūno odai.


Etapas po prausimosi pasižymi keliais aktualiais aspektais. Nusiprausus švelniai ir netrinant odos ją nusausinkite švariu rankšluosčiu, pagamintu iš natūralaus pluošto. Skalbimo metu rankšluosčiams, patalynei ir rūbams plauti naudokite švelnias ir aštrių kvapiklių neturinčias priemones. Prisiminkite, kad ypač svarbu odą per pirmąsias 3 minutes išlipus iš vonios patepti visą kūną kremu emolientu ir tai daryti kiekvieną dieną. Gydytojui paskyrus receptinius vaistus, juos tepkite tik bėrimų vietose įsigėrus kremui emolientui.

PASIDALINTI

Drėgni tvarsčiai – veiksmingas būdas padėti atopiškai odai

Drėgnieji tvarsčiai (angl. wet wrap) – tai gydymo būdas, kai ant pažeistos odos dedami vietinio poveikio preparatais (emolientais, vaistais, antiseptikais) ar vandeniu sudrėkinti tvarsčiai.

Skaityti daugiau
skaityti 7 minutes

Kaip gali padėti fototerapija sergant atopiniu dermatitu?

Fototerapija – gydymas ultravioletiniais spinduliais. Gamtoje ultravioletinių spindulių šaltinis yra saulė. Šiais laikais fototerapija naudojama tokioms odos ligoms, kaip atopinis dermatitas, žvynelinė, monetiškasis dermatitas, seborėjinis dermatitas gydyti.

Skaityti daugiau
skaityti 2 minutes

Kodėl sergant atopiniu dermatitu verta pabandyti dezinfekcines vonias?

Kai atopinis dermatitas paūmėjęs ir odoje yra daug nukasymų, žaizdelių, verta pabandyti dezinfekcines vonias. Dezinfekcinių vonių pagalba: oda yra dezinfekuojama, sumažėja bakterijų kiekis ant odos ir greičiau sugyja bėrimai.

Skaityti daugiau
skaityti 1 minutę