Kodėl sergant atopiniu dermatitu verta pabandyti dezinfekcines vonias

2019 21 kovo d.

Kodėl sergant atopiniu dermatitu verta pabandyti dezinfekcines vonias?

Kai atopinis dermatitas paūmėjęs ir odoje yra daug nukasymų, žaizdelių, verta pabandyti dezinfekcines vonias. Dezinfekcinių vonių pagalba:

  • Oda yra dezinfekuojama
  • Sumažėja bakterijų kiekis ant odos
  • Greičiau sugyja bėrimai

Dezinfekcines vonias rekomenduojama daryti 2 kartus per savaitę, esant atopinio dermatito paūmėjimams.

Kaip pasidaryti dezinfekcinę vonią?

  1. Viena iš populiarių dezinfekcinių vonių - BALIKLIO (BLEACH) vonia. Tai kaip baseino vanduo jūsų vonioje. Pasigaminti ją nesudėtinga. Į pilną vonią šilto vandens (80 l) reikia įpilti 1/2 puodelio (160 ml) 5-6 proc. natrio hipochlorito arba kitaip baliklio (pvz. ACE) be kvapų ir kt. priedų (vaikiškai vonelei 15 l - 2 valgomuosius šaukštus 30 ml). Pagulėti tokioje vonioje 5-10 min. Chloras esantis baliklyje dezinfekuoja odą, sumažina auksinio stafilokoko kiekį. Ši vonia odą šiek tiek sausina, todėl reikėtų persilieti šiltu vandeniu ir nusausinus odą būtinai pasitepti drėkinančiu kremu emolientu. 
  2. Valgomoji soda arba kitaip žinomas natrio hidrokarbonatas (NaHCO3) pasižymi uždegimą mažinančiomis savybėmis ir veikia kaip natūralus antiseptikas, kovojantis prieš bakterijas ir grybelius. Šią dezinfekcinę vonią pasidaryti ypač nesudėtinga. Vonia suaugusiems - 1 puodelis valgomosios sodos, vaikiška vonelė – ¼ puodelio valgomosios sodos. Maudymosi trukmė 5-10 min. Po vonios apsiliekite šiltu vandeniu ir išsitepkite visą kūną kremu emolientu.
PASIDALINTI

Emolientai – atopinio dermatito gydymo pagrindas

Emolientai, dar vadinamieji drėkinamieji kremai – tai medžiagos tepamos ant odos ir skirtos odos drėkinimui. Emolientai naudojami ne tik kasdienei odos priežiūrai, bet yra ir daugelio odos ligų, tokių kaip atopinis dermatitas, žvynelinė, kontaktinis dermatitas ir kt. gydymo pagrindas. Taip yra todėl, kad sudrėkinus odą, mes užtikriname ir pagrindinę jos funkciją – apsaugą.

Skaityti daugiau
skaityti 5 minutes

Atopiškos odos priežiūra vasarą

Didžiai daliai sergančių atopiniu dermatitu vasaros metu odos būklė pagerėja dėl priešuždegiminio saulės spindulių poveikio. Tačiau karštis skatina prakaitavimą, o prakaitas gali sudirginti odą, ypač tose srityse, kur oda trinasi (raukšlės, rūbų kraštas). Karštomis dienomis rekomenduojama dėvėti neaptemptus, o laisvus, natūralaus pluošto (lininiai, šilkiniai, medvilniniai) rūbus.

Skaityti daugiau
skaityti 7 minutes

Ar yra kokių nors profilaktinių gudrybių, kaip atopinio dermatito būtų galima išvengti, jei tėvai žino, kad vaikas šią ligą gali būti paveldėjęs?

Atopinis dermatitas gali būti paveldėtas. Kartais stebimasi, kad daug vaikų serga šia liga ir tais atvejais, kai šeimoje daugiau niekas neserga alerginėmis ligomis. Bet jei geriau paieškotume, išsiaiškintume, kad vis tiek vienas ar kitas sausą odą turintis žmogus šeimoje yra.

Skaityti daugiau
skaityti 5 minutes