2019 3 vasario d.
Vasarą besidžiaugdami pagražėjusia ir nurimusia oda, šaltuoju periodu atopiškos odos savininkai vėl sunerimsta. Daugeliui iš jų atsiranda atopinio dermatito paūmėjimas: pasireiškia niežėjimas, bėrimai, paraudusi, sausa oda, uždegimas, jaučiamas tempimas bei diskomfortas. Kodėl taip nutinka?
Šaltuoju periodu riebalinės liaukos išskiria mažiau riebalų, reikalingų sudrėkinti odą. Apsauginis odos barjeras nebeatlieka savo funkcijos, odos drėgmė gerokai sumažėja. Atopišką odą veikia daugiau žalingų veiksnių: šaltis, vėjas, šildomas patalpų oras. Vėstant orams keičiasi ir kasdienė apranga: daugiau rūbų sluoksnių dengia atopiškos odos kūną, todėl didesnė tikimybė, kad atsiradusi rūbų trintis, prakaitas dirgins sausą odą. Maudynės užtrunka ilgiau ir vandens temperatūra būna aukštesnė, kas vėlgi sausina odą. Dažnai tepamas kremo emoliento kiekis per mažas.
Šaltuoju sezonu atopiškai odai reikia ypatingos priežiūros
Emolientai, dar vadinamieji drėkinamieji kremai – tai medžiagos tepamos ant odos ir skirtos odos drėkinimui. Emolientai naudojami ne tik kasdienei odos priežiūrai, bet yra ir daugelio odos ligų, tokių kaip atopinis dermatitas, žvynelinė, kontaktinis dermatitas ir kt. gydymo pagrindas. Taip yra todėl, kad sudrėkinus odą, mes užtikriname ir pagrindinę jos funkciją – apsaugą.
Skaityti daugiauDidžiai daliai sergančių atopiniu dermatitu vasaros metu odos būklė pagerėja dėl priešuždegiminio saulės spindulių poveikio. Tačiau karštis skatina prakaitavimą, o prakaitas gali sudirginti odą, ypač tose srityse, kur oda trinasi (raukšlės, rūbų kraštas). Karštomis dienomis rekomenduojama dėvėti neaptemptus, o laisvus, natūralaus pluošto (lininiai, šilkiniai, medvilniniai) rūbus.
Skaityti daugiauAtopinis dermatitas gali būti paveldėtas. Kartais stebimasi, kad daug vaikų serga šia liga ir tais atvejais, kai šeimoje daugiau niekas neserga alerginėmis ligomis. Bet jei geriau paieškotume, išsiaiškintume, kad vis tiek vienas ar kitas sausą odą turintis žmogus šeimoje yra.
Skaityti daugiau