Kaip gali padėti fototerapija sergant atopiniu dermatitu

2019 15 balandžio d.

Kaip gali padėti fototerapija sergant atopiniu dermatitu?

Fototerapija – gydymas ultravioletiniais spinduliais. Gamtoje ultravioletinių spindulių šaltinis yra saulė. Saulės spindulių gydomąsias savybes pastebėjo dar senovės egiptiečiai bei graikai. Šiais laikais fototerapija naudojama tokioms odos ligoms, kaip atopinis dermatitas, žvynelinė, monetiškasis dermatitas, seborėjinis dermatitas gydyti.

Ultravioletiniai spinduliai pasižymi uždegimą mažinančiomis savybėmis, todėl sumažėja bėrimai, gali būti pasiektas laikinas simptomų išnykimas.

Dažniausiai atopiniam dermatitui gydyti naudojama siaurabangė UVB fototerapija, kai naudojamas 311 nm bangos ilgį turintys spinduliai, kurie geriausiai gydo egzemos simptomus. Kai bėrimai labai infitlruoti gali būti naudojama kombinuota (UVA ir UVB spindulių) fototerapija. Jos metu gydymui naudojami UVB ir UVA spinduliai, kurių pagalba paveikiami paviršiniai ir gilesni odos sluoksniai.

Procedūrų skaičius priklauso nuo ligos, bėrimų intensyvumo, paciento amžiaus ir odos fototipo. Procedūros atliekamos 3-5 k./sav. Siekiant maksimalaus gydymo efekto reikalingos keliolika – kelios dešimtys procedūrų. Dažniausiai gydomasis efektas stebimas po 15-20 procedūrų.

Ar reikalingas gydymas fototerapija nusprendžia gydytojas konsultacijos metu. Savarankiškas gydymas fototerapija ar ėjimas į soliariumus nerekomenduojamas, nes dideli ultravioletinių spindulių kiekiai didina odos vėžinių susirgimų riziką, oda greičiau sensta, joje gali atsiranda pigmentinės dėmės.

Atrask gydytoją savo mieste ->

PASIDALINTI

Žiedadulkių sezonas ir vokų bėrimai

Atėjus pavasariui, prasidėjus įvairių augalų žydėjimui dalis žmonių pajunta rinokonjuktyvito arba populiariai liaudyje vadinamos “šienligės” simptomus – čiaudulys, paburkusi nosies gleivinė, sunkumas kvėpuojant, skaidrus sekretas iš nosies, perštinčios, sausos akys, patinę vokai.  Šie simptomai atsiranda dėl organizmo reakcijos į aplinkoje, ore esančius alergenus, tokius kaip žiedadulkės, namų dulkių erkės, gyvūnų pleiskanos ar kita.

Skaityti daugiau
skaityti 5 minutes

Atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus apie atopinį dermatitą

Ar vaikas gali išaugti atopinį dermatitą? Ką daryti, jeigu po ilgo gydymo vėl atsiranda odos uždegimas? Kaip pagerinti vaiko miegą? Į šiuos ir kitus klausimus atsako gydytoja dermatovenerologė, Egzemos mokyklos lektorė Inga Kisielienė.

Skaityti daugiau
skaityti 5 minutes

Emolientai – atopinio dermatito gydymo pagrindas

Emolientai, dar vadinamieji drėkinamieji kremai – tai medžiagos tepamos ant odos ir skirtos odos drėkinimui. Emolientai naudojami ne tik kasdienei odos priežiūrai, bet yra ir daugelio odos ligų, tokių kaip atopinis dermatitas, žvynelinė, kontaktinis dermatitas ir kt. gydymo pagrindas. Taip yra todėl, kad sudrėkinus odą, mes užtikriname ir pagrindinę jos funkciją – apsaugą.

Skaityti daugiau
skaityti 5 minutes