Kaip gali padėti fototerapija sergant atopiniu dermatitu

2019 15 balandžio d.

Kaip gali padėti fototerapija sergant atopiniu dermatitu?

Fototerapija – gydymas ultravioletiniais spinduliais. Gamtoje ultravioletinių spindulių šaltinis yra saulė. Saulės spindulių gydomąsias savybes pastebėjo dar senovės egiptiečiai bei graikai. Šiais laikais fototerapija naudojama tokioms odos ligoms, kaip atopinis dermatitas, žvynelinė, monetiškasis dermatitas, seborėjinis dermatitas gydyti.

Ultravioletiniai spinduliai pasižymi uždegimą mažinančiomis savybėmis, todėl sumažėja bėrimai, gali būti pasiektas laikinas simptomų išnykimas.

Dažniausiai atopiniam dermatitui gydyti naudojama siaurabangė UVB fototerapija, kai naudojamas 311 nm bangos ilgį turintys spinduliai, kurie geriausiai gydo egzemos simptomus. Kai bėrimai labai infitlruoti gali būti naudojama kombinuota (UVA ir UVB spindulių) fototerapija. Jos metu gydymui naudojami UVB ir UVA spinduliai, kurių pagalba paveikiami paviršiniai ir gilesni odos sluoksniai.

Procedūrų skaičius priklauso nuo ligos, bėrimų intensyvumo, paciento amžiaus ir odos fototipo. Procedūros atliekamos 3-5 k./sav. Siekiant maksimalaus gydymo efekto reikalingos keliolika – kelios dešimtys procedūrų. Dažniausiai gydomasis efektas stebimas po 15-20 procedūrų.

Ar reikalingas gydymas fototerapija nusprendžia gydytojas konsultacijos metu. Savarankiškas gydymas fototerapija ar ėjimas į soliariumus nerekomenduojamas, nes dideli ultravioletinių spindulių kiekiai didina odos vėžinių susirgimų riziką, oda greičiau sensta, joje gali atsiranda pigmentinės dėmės.

Atrask gydytoją savo mieste ->

PASIDALINTI

Atopiškos odos priežiūra vasarą

Didžiai daliai sergančių atopiniu dermatitu vasaros metu odos būklė pagerėja dėl priešuždegiminio saulės spindulių poveikio. Tačiau karštis skatina prakaitavimą, o prakaitas gali sudirginti odą, ypač tose srityse, kur oda trinasi (raukšlės, rūbų kraštas). Karštomis dienomis rekomenduojama dėvėti neaptemptus, o laisvus, natūralaus pluošto (lininiai, šilkiniai, medvilniniai) rūbus.

Skaityti daugiau
skaityti 7 minutes

Ar yra kokių nors profilaktinių gudrybių, kaip atopinio dermatito būtų galima išvengti, jei tėvai žino, kad vaikas šią ligą gali būti paveldėjęs?

Atopinis dermatitas gali būti paveldėtas. Kartais stebimasi, kad daug vaikų serga šia liga ir tais atvejais, kai šeimoje daugiau niekas neserga alerginėmis ligomis. Bet jei geriau paieškotume, išsiaiškintume, kad vis tiek vienas ar kitas sausą odą turintis žmogus šeimoje yra.

Skaityti daugiau
skaityti 5 minutes

Sudirgę ir sausi akių vokai: patarimai, kaip to išvengti

Dažniausiai vokų egzema atsiranda dėl kontaktinio dermatito. Ją gali sukelti tiesioginis dirginantis medžiagos poveikis arba kontaktas su alergenu. Sužinokite kokios yra dažniausios priežastys.

Skaityti daugiau
skaityti 5 minutes