2019 3 vasario d.
Kokie yra pagrindiniai atopiškos odos medikamentinio gydymo būdai?
Atopiška oda yra sausa ir jautri oda, todėl pagrindinis namų darbas yra drėkinti odą. Jei atsiranda odos uždegimo požymiai (paraudimas, šlapiavimas, šašeliai ar nukasymai) gydytojas paskiria medikamentinį gydymą. Gydytojas specialistas paskiria reikiamus vaistus tik įvertinęs atopinės egzemos būklę ir daug kitų faktorių.
Kortikofobija. Kas tai?
Tai terminas apibūdinantis nenorą gydytis steroidų (hormonų) turinčiais vaistais. Dėl plačiai žinomo šių vaistų šalutinio poveikio, žmonės vengia gydytis šiais vaistais, kai gydymas yra reikalingas. Visi vaistai gali sukelti tam tikrų nepageidaujamų reakcijų, bet juos teisingai vartojant, šalutinių reakcijų galime išvengti. Yra dvi svarbios taisyklės:
Emolientai, dar vadinamieji drėkinamieji kremai – tai medžiagos tepamos ant odos ir skirtos odos drėkinimui. Emolientai naudojami ne tik kasdienei odos priežiūrai, bet yra ir daugelio odos ligų, tokių kaip atopinis dermatitas, žvynelinė, kontaktinis dermatitas ir kt. gydymo pagrindas. Taip yra todėl, kad sudrėkinus odą, mes užtikriname ir pagrindinę jos funkciją – apsaugą.
Skaityti daugiauDidžiai daliai sergančių atopiniu dermatitu vasaros metu odos būklė pagerėja dėl priešuždegiminio saulės spindulių poveikio. Tačiau karštis skatina prakaitavimą, o prakaitas gali sudirginti odą, ypač tose srityse, kur oda trinasi (raukšlės, rūbų kraštas). Karštomis dienomis rekomenduojama dėvėti neaptemptus, o laisvus, natūralaus pluošto (lininiai, šilkiniai, medvilniniai) rūbus.
Skaityti daugiauAtopinis dermatitas gali būti paveldėtas. Kartais stebimasi, kad daug vaikų serga šia liga ir tais atvejais, kai šeimoje daugiau niekas neserga alerginėmis ligomis. Bet jei geriau paieškotume, išsiaiškintume, kad vis tiek vienas ar kitas sausą odą turintis žmogus šeimoje yra.
Skaityti daugiau