Egzemos mokykla - viskas apie atopinio dermatito, egzemos ir labai sausos odos priežiūrą - atopinis.lt

2019 1 vasario d.

Egzemos mokykla – kas tai?

Egzemos mokykla 2011 m. buvo inicijuota prof. M. Bylaitės-Bučinskienės VUL SK Dermatologijos centre. Tai edukacinis projektas, apie atopinį dermatitą (atopinę egzemą). Egzemos mokyklos tikslas yra supažindinti sergančiuosius ir jų artimuosius su pagrindiniais atopinio dermatito (atopinės egzemos) kontrolės ir gydymo būdais. Apsilankę Egzemos mokykloje, Jūs ne tik pagilinsite savo žinias apie šią odos ligą, bet ir praktiškai išmoksite teisingai prižiūrėti savo odą, derinti įvairius gydymo būdus bei savarankiškai kontroliuoti ligos eigą. Taip pat, Jūs turėsite galimybę užduoti Jums aktualius klausimus specialistams, pasidalinti patirtimi su kitais, panašią problemą turinčiais asmenimis.

Kaip ji vyksta?

Egzemos mokyklos projektas susideda iš teorinio – praktinio susitikimo (trukmė 2 val.), kurį veda aukščiausios kvalifikacijos gydytojai dermatovenerologai. Lektoriai yra stažavęsi Egzemos klinikoje Stokholme, Švedijoje.

Kur?

Susitikimai vyksta:
Inovatyvios Dermatologijos Centre, esančiame Ateities TRIO verslo centre II a. Ateities g. 31B, Vilniuje.

Kada?

Planuojamų susitikimų datas ir laikus rasite facebook puslapyje: Facebook.com/egzemosmokykla

Kaip registruotis?

Registruokitės rašydami laišką el. paštu egzemosmokykla@gmail.com, nurodydami dalyvausiančio asmens vardą, pavardę, kontaktinį telefono numerį ir kas yra sergantis AD (vaikas ar suaugęs).

Dalyvių atsiliepimai:

Greta, 22 m.

„Susitikimas buvo labai naudingas, sužinojau daug naujos informacijos, supratau, kur dariau klaidas rūpindamasi savo oda. Per dvi susitikimo valandas išgirdau daugiau vertingų patarimų, nei per visus gydymo metus. Praktiškai pradėjus taikyti žinias, odos būklė pastebimai pagerėjo. Susitikimą tikrai rekomenduočiau visiems su egzema susiduriantiems žmonėms, sergantiems egzema suaugusiems, taip pat auginantiems dermatitu sergančius vaikus.“

Eglė, mažylis serga AD nuo 2,5 mėn.

„Labai patiko, daug naudingos informacijos, tiek teorinėje tiek praktinėje dalyse, o svarbiausia - supratimo ir nusiraminimo, kad nėra vieno stebuklingo vaisto, kuris išgydytų dermatitą. Susitikimo metu pamokė, kaip reikia teisingai ir saugiai tepti vaistus, emolientus, kaip sumažinti ar atitolinti paūmėjimus. Ne visos mamos turi medicinos išsilavinimą, joms dar sunkiau suvokti, kas vyksta su vaiko odele, kodėl niekas stebuklingai negydo, Egzemos mokykloje buvo suprantamais, aiškiais žodžiais papasakota, kas yra dermatitas, kodėl jis toks sudėtingas ir kaip su juo gyventi. Man asmeniškai svarbiausia, kad sužinojau, jog atopinis dermatitas yra nebūtinai susijęs su maistu ir žinote ką? Dabar mano vienerių metų vaiko, kurio skruostai iki šiol buvo pastoviai išberti, odos būklė žymiai geresnė, o grįžusi namo, pradėjau įvedinėti žuvų taukus, pieno produktus, kiaušinį ir viskas yra gerai! Taigi Egzemos mokykla įkvėpė man daug drąsos ir suteikė visas teisingas žinias! Rekomenduoju visoms mamoms.“

PASIDALINTI

Kokia higiena reikalinga sergant atopiniu dermatitu?

Dauguma žmonių vis dar turi klaidingą nuomonę apie odos prausimą sergant atopiniu dermatitu. Vienas pagrindinių klausimų, su kuriais susiduriama kasdien: kaip dažnai prausti sausą odą?

Skaityti daugiau
skaityti 5 minutes

Drėgni tvarsčiai – veiksmingas būdas padėti atopiškai odai

Drėgnieji tvarsčiai (angl. wet wrap) – tai gydymo būdas, kai ant pažeistos odos dedami vietinio poveikio preparatais (emolientais, vaistais, antiseptikais) ar vandeniu sudrėkinti tvarsčiai.

Skaityti daugiau
skaityti 7 minutes

Kaip gali padėti fototerapija sergant atopiniu dermatitu?

Fototerapija – gydymas ultravioletiniais spinduliais. Gamtoje ultravioletinių spindulių šaltinis yra saulė. Šiais laikais fototerapija naudojama tokioms odos ligoms, kaip atopinis dermatitas, žvynelinė, monetiškasis dermatitas, seborėjinis dermatitas gydyti.

Skaityti daugiau
skaityti 2 minutes