Egzemos mokykla - viskas apie atopinio dermatito, egzemos ir labai sausos odos priežiūrą - atopinis.lt

2019 1 vasario d.

Egzemos mokykla – kas tai?

Egzemos mokykla 2011 m. buvo inicijuota prof. M. Bylaitės-Bučinskienės VUL SK Dermatologijos centre. Tai edukacinis projektas, apie atopinį dermatitą (atopinę egzemą). Egzemos mokyklos tikslas yra supažindinti sergančiuosius ir jų artimuosius su pagrindiniais atopinio dermatito (atopinės egzemos) kontrolės ir gydymo būdais. Apsilankę Egzemos mokykloje, Jūs ne tik pagilinsite savo žinias apie šią odos ligą, bet ir praktiškai išmoksite teisingai prižiūrėti savo odą, derinti įvairius gydymo būdus bei savarankiškai kontroliuoti ligos eigą. Taip pat, Jūs turėsite galimybę užduoti Jums aktualius klausimus specialistams, pasidalinti patirtimi su kitais, panašią problemą turinčiais asmenimis.

Kaip ji vyksta?

Egzemos mokyklos projektas susideda iš teorinio – praktinio susitikimo (trukmė 2 val.), kurį veda aukščiausios kvalifikacijos gydytojai dermatovenerologai. Lektoriai yra stažavęsi Egzemos klinikoje Stokholme, Švedijoje.

Kur?

Susitikimai vyksta:
Inovatyvios Dermatologijos Centre, esančiame Ateities TRIO verslo centre II a. Ateities g. 31B, Vilniuje.

Kada?

Planuojamų susitikimų datas ir laikus rasite facebook puslapyje: Facebook.com/egzemosmokykla

Kaip registruotis?

Registruokitės rašydami laišką el. paštu egzemosmokykla@gmail.com, nurodydami dalyvausiančio asmens vardą, pavardę, kontaktinį telefono numerį ir kas yra sergantis AD (vaikas ar suaugęs).

Dalyvių atsiliepimai:

Greta, 22 m.

„Susitikimas buvo labai naudingas, sužinojau daug naujos informacijos, supratau, kur dariau klaidas rūpindamasi savo oda. Per dvi susitikimo valandas išgirdau daugiau vertingų patarimų, nei per visus gydymo metus. Praktiškai pradėjus taikyti žinias, odos būklė pastebimai pagerėjo. Susitikimą tikrai rekomenduočiau visiems su egzema susiduriantiems žmonėms, sergantiems egzema suaugusiems, taip pat auginantiems dermatitu sergančius vaikus.“

Eglė, mažylis serga AD nuo 2,5 mėn.

„Labai patiko, daug naudingos informacijos, tiek teorinėje tiek praktinėje dalyse, o svarbiausia - supratimo ir nusiraminimo, kad nėra vieno stebuklingo vaisto, kuris išgydytų dermatitą. Susitikimo metu pamokė, kaip reikia teisingai ir saugiai tepti vaistus, emolientus, kaip sumažinti ar atitolinti paūmėjimus. Ne visos mamos turi medicinos išsilavinimą, joms dar sunkiau suvokti, kas vyksta su vaiko odele, kodėl niekas stebuklingai negydo, Egzemos mokykloje buvo suprantamais, aiškiais žodžiais papasakota, kas yra dermatitas, kodėl jis toks sudėtingas ir kaip su juo gyventi. Man asmeniškai svarbiausia, kad sužinojau, jog atopinis dermatitas yra nebūtinai susijęs su maistu ir žinote ką? Dabar mano vienerių metų vaiko, kurio skruostai iki šiol buvo pastoviai išberti, odos būklė žymiai geresnė, o grįžusi namo, pradėjau įvedinėti žuvų taukus, pieno produktus, kiaušinį ir viskas yra gerai! Taigi Egzemos mokykla įkvėpė man daug drąsos ir suteikė visas teisingas žinias! Rekomenduoju visoms mamoms.“

PASIDALINTI

Atopiškos odos priežiūra vasarą

Didžiai daliai sergančių atopiniu dermatitu vasaros metu odos būklė pagerėja dėl priešuždegiminio saulės spindulių poveikio. Tačiau karštis skatina prakaitavimą, o prakaitas gali sudirginti odą, ypač tose srityse, kur oda trinasi (raukšlės, rūbų kraštas). Karštomis dienomis rekomenduojama dėvėti neaptemptus, o laisvus, natūralaus pluošto (lininiai, šilkiniai, medvilniniai) rūbus.

Skaityti daugiau
skaityti 7 minutes

Ar yra kokių nors profilaktinių gudrybių, kaip atopinio dermatito būtų galima išvengti, jei tėvai žino, kad vaikas šią ligą gali būti paveldėjęs?

Atopinis dermatitas gali būti paveldėtas. Kartais stebimasi, kad daug vaikų serga šia liga ir tais atvejais, kai šeimoje daugiau niekas neserga alerginėmis ligomis. Bet jei geriau paieškotume, išsiaiškintume, kad vis tiek vienas ar kitas sausą odą turintis žmogus šeimoje yra.

Skaityti daugiau
skaityti 5 minutes

Sudirgę ir sausi akių vokai: patarimai, kaip to išvengti

Dažniausiai vokų egzema atsiranda dėl kontaktinio dermatito. Ją gali sukelti tiesioginis dirginantis medžiagos poveikis arba kontaktas su alergenu. Sužinokite kokios yra dažniausios priežastys.

Skaityti daugiau
skaityti 5 minutes