Ar vaikas gali išaugti atopinį dermatitą? Ką daryti, jeigu po ilgo gydymo vėl atsiranda odos uždegimas? Kaip pagerinti vaiko miegą? Į šiuos ir kitus klausimus atsako gydytoja dermatovenerologė, Egzemos mokyklos lektorė Inga Kisielienė.
Skaityti daugiauEmolientai, dar vadinamieji drėkinamieji kremai – tai medžiagos tepamos ant odos ir skirtos odos drėkinimui. Emolientai naudojami ne tik kasdienei odos priežiūrai, bet yra ir daugelio odos ligų, tokių kaip atopinis dermatitas, žvynelinė, kontaktinis dermatitas ir kt. gydymo pagrindas. Taip yra todėl, kad sudrėkinus odą, mes užtikriname ir pagrindinę jos funkciją – apsaugą.
Skaityti daugiauDidžiai daliai sergančių atopiniu dermatitu vasaros metu odos būklė pagerėja dėl priešuždegiminio saulės spindulių poveikio. Tačiau karštis skatina prakaitavimą, o prakaitas gali sudirginti odą, ypač tose srityse, kur oda trinasi (raukšlės, rūbų kraštas). Karštomis dienomis rekomenduojama dėvėti neaptemptus, o laisvus, natūralaus pluošto (lininiai, šilkiniai, medvilniniai) rūbus.
Skaityti daugiauAtopinis dermatitas gali būti paveldėtas. Kartais stebimasi, kad daug vaikų serga šia liga ir tais atvejais, kai šeimoje daugiau niekas neserga alerginėmis ligomis. Bet jei geriau paieškotume, išsiaiškintume, kad vis tiek vienas ar kitas sausą odą turintis žmogus šeimoje yra.
Skaityti daugiauDažniausiai vokų egzema atsiranda dėl kontaktinio dermatito. Ją gali sukelti tiesioginis dirginantis medžiagos poveikis arba kontaktas su alergenu. Sužinokite kokios yra dažniausios priežastys.
Skaityti daugiauDauguma žmonių vis dar turi klaidingą nuomonę apie odos prausimą sergant atopiniu dermatitu. Vienas pagrindinių klausimų, su kuriais susiduriama kasdien: kaip dažnai prausti sausą odą?
Skaityti daugiauDrėgnieji tvarsčiai (angl. wet wrap) – tai gydymo būdas, kai ant pažeistos odos dedami vietinio poveikio preparatais (emolientais, vaistais, antiseptikais) ar vandeniu sudrėkinti tvarsčiai.
Skaityti daugiauFototerapija – gydymas ultravioletiniais spinduliais. Gamtoje ultravioletinių spindulių šaltinis yra saulė. Šiais laikais fototerapija naudojama tokioms odos ligoms, kaip atopinis dermatitas, žvynelinė, monetiškasis dermatitas, seborėjinis dermatitas gydyti.
Skaityti daugiauKai atopinis dermatitas paūmėjęs ir odoje yra daug nukasymų, žaizdelių, verta pabandyti dezinfekcines vonias. Dezinfekcinių vonių pagalba: oda yra dezinfekuojama, sumažėja bakterijų kiekis ant odos ir greičiau sugyja bėrimai.
Skaityti daugiauVasarą besidžiaugdami pagražėjusia ir nurimusia oda, šaltuoju periodu atopiškos odos savininkai vėl sunerimsta. Daugeliui iš jų atsiranda atopinio dermatito paūmėjimas: pasireiškia niežėjimas, bėrimai, paraudusi, sausa oda, uždegimas, jaučiamas tempimas. Kodėl taip nutinka?
Skaityti daugiauJei atsiranda odos uždegimo požymiai gydytojas paskiria medikamentinį gydymą. Gydytojas specialistas paskiria reikiamus vaistus tik įvertinęs atopinės egzemos būklę ir daug kitų faktorių.
Skaityti daugiauNiežėjimas – tai nemalonus pojūtis, sukeliantis norą kasytis. Niežtinti oda yra vienas dažniausių ir labiausiai varginančių atopinio dermatito simptomų, kuris pasitaiko beveik visiems atopiniu dermatitu sergantiems pacientams. Kaip jį numalšinti?
Skaityti daugiauEgzemos mokyklos tikslas yra supažindinti sergančiuosius ir jų artimuosius su pagrindiniais atopinio dermatito (atopinės egzemos) kontrolės ir gydymo būdais.
Skaityti daugiau