Ekspertai

Indrės Plėštytės-Būtienės straipsniai

Atopiniu dermatitu sergančių kūdikių primaitinimas. Ko tikėtis?

Nustačius kūdikiui atopinį dermatitą, tėvams kyla nemažai klausimų. Jei kūdikis dar mažas, išskirtinai žindomas ar maitinamas adaptuotais karvės pieno mišiniais, ligą kontroliuoti nėra labai sunku. Ligą provokuojančių veiksnių nėra itin daug, tad svarbiausia yra tinkama odos priežiūra. Tačiau kūdikiui augant daugeliui tėvų kyla klausimas – kaip bus su primaitinimu? Dažnai primaitinimo pradžią lydi baimė, kad vaikui atopinis dermatitas paūmės, bus sunkiau kontroliuoti jo eigą ir galbūt išsivystys alergija mažylio valgomiems maisto produktams.  

Skaityti daugiau
skaityti 5 minutes

Kas yra „atopinis maršas“ ir kodėl apie jį turi žinoti kiekvieno „atopiuko“ tėvai?

Tėvams džiaugiantis, kad vaikui atopinio dermatito paūmėjimai retėja, kad oda pagaliau nėra tokia sausa, pleiskanojanti ir galima ramiai miegoti naktį nesistengiant išlaikyti besikasančio mažylio rankų, pasigirsta gydytojo patarimas: stebėkite vaiką, ar neatsiras naujų alergijai būdingų simptomų – čiaudulio, slogos, kosulio ar net dusulio. Nors odos būklė būna jau pagerėjusi, kai alergija maistui nebebūna tokia stipri ar net išnykusi, kai kuriems vaikams gali pasireikšti alergijos aplinkos alergenams simptomai. Ir tai gali reikšti viena – atopinės ligos žygiuoja „atopinio maršo“ keliu.

Skaityti daugiau
skaityti 5 minutes
atopinis.lt-straipsnis

Dažniausios tėvų baimės ir klaidos auginant “atopiuką”

Vaikai, sergantys atopiniu dermatitu, yra dažni svečiai pas gydytojus. Šia liga serga beveik 20 proc. vaikų pasaulyje, todėl apie ją tiek daug įvairiausios informacijos. Tėvams tai tampa tikru iššūkiu - kaip nepasiklysti informacijos gausoje.

Skaityti daugiau
skaityti 7 minutes