Ekspertai

Inga Kiselienė

Dermatovenerologė

Inga Kisielienė

Gydytoja dermatovenerologė ir egzemos mokyklos lektorė.

Prof. dr. Odilija Rudzevičienė - www.atopinis.lt

Alergologė

Prof. dr. Odilija Rudzevičienė

Gydytoja vaikų alergologė ir klinikinė imunologė, vaikų ligų gydytoja.

Psichologė - psichoterapiautė Gražina Liutkevičė - atopinis.lt

Psichologė - psichoterapeutė

Gražina Liutkevičė

Baigusi psichoanalitinės psichoterapijos podiplomines studijas, dirbanti su kūdikiais ir tėvais, vaikais ir paaugliais, turinčiais elgesio ir emocinių problemų.

Vaikų ligų gydytoja

Indrė Plėštytė-Būtienė

Vaikų ligų gydytoja, vaikų pulmonologė.

Naujausi straipsniai

Ekspertas: Inga Kisielienė

Atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus apie atopinį dermatitą

Ar vaikas gali išaugti atopinį dermatitą? Ką daryti, jeigu po ilgo gydymo vėl atsiranda odos uždegimas? Kaip pagerinti vaiko miegą? Į šiuos ir kitus klausimus atsako gydytoja dermatovenerologė, Egzemos mokyklos lektorė Inga Kisielienė.

Skaityti daugiau
skaityti 5 minutes

Ekspertas: Inga Kisielienė

Emolientai – atopinio dermatito gydymo pagrindas

Emolientai, dar vadinamieji drėkinamieji kremai – tai medžiagos tepamos ant odos ir skirtos odos drėkinimui. Emolientai naudojami ne tik kasdienei odos priežiūrai, bet yra ir daugelio odos ligų, tokių kaip atopinis dermatitas, žvynelinė, kontaktinis dermatitas ir kt. gydymo pagrindas. Taip yra todėl, kad sudrėkinus odą, mes užtikriname ir pagrindinę jos funkciją – apsaugą.

Skaityti daugiau
skaityti 5 minutes

Ekspertas: Indrė Plėštytė-Būtienė

Atopiniu dermatitu sergančių kūdikių primaitinimas. Ko tikėtis?

Nustačius kūdikiui atopinį dermatitą, tėvams kyla nemažai klausimų. Jei kūdikis dar mažas, išskirtinai žindomas ar maitinamas adaptuotais karvės pieno mišiniais, ligą kontroliuoti nėra labai sunku. Ligą provokuojančių veiksnių nėra itin daug, tad svarbiausia yra tinkama odos priežiūra. Tačiau kūdikiui augant daugeliui tėvų kyla klausimas – kaip bus su primaitinimu? Dažnai primaitinimo pradžią lydi baimė, kad vaikui atopinis dermatitas paūmės, bus sunkiau kontroliuoti jo eigą ir galbūt išsivystys alergija mažylio valgomiems maisto produktams.  

Skaityti daugiau
skaityti 5 minutes

Ekspertas: Indrė Plėštytė-Būtienė

Kas yra „atopinis maršas“ ir kodėl apie jį turi žinoti kiekvieno „atopiuko“ tėvai?

Tėvams džiaugiantis, kad vaikui atopinio dermatito paūmėjimai retėja, kad oda pagaliau nėra tokia sausa, pleiskanojanti ir galima ramiai miegoti naktį nesistengiant išlaikyti besikasančio mažylio rankų, pasigirsta gydytojo patarimas: stebėkite vaiką, ar neatsiras naujų alergijai būdingų simptomų – čiaudulio, slogos, kosulio ar net dusulio. Nors odos būklė būna jau pagerėjusi, kai alergija maistui nebebūna tokia stipri ar net išnykusi, kai kuriems vaikams gali pasireikšti alergijos aplinkos alergenams simptomai. Ir tai gali reikšti viena – atopinės ligos žygiuoja „atopinio maršo“ keliu.

Skaityti daugiau
skaityti 5 minutes