Atopinis dermatitas

Kas yra atopinis dermatitas (AD)?

Atopinis dermatitas (atopinė egzema) – tai lėtinė uždegimą sukelianti odos liga. Jai būdingas intensyvus odos sausumas, niežėjimas ir uždegimo sukelti odos pažeidimai: paraudimas, sudirgimas (egzemos paūmėjimai).

Kam atsiranda atopinis dermatitas?

Šia odos liga gali sirgti ir vaikai, ir suaugę. Atopinis dermatitas dažnai siejamas su šeimos ligos istorija, juo dažniau sergama tose šeimose, kuriose yra sergančių bronchine astma, alerginiu rinokonjuktyvitu (liaudiškai dar vadinama šienlige, alergine sloga) ar tuo pačiu atopiniu dermatitu. AD dažnai prasideda ankstyvoje vaikystėje, o vaikui augant jo simptomai palaipsniui gali mažėti arba visai išnykti, tačiau odos sausumas lieka visam gyvenimui.

Kodėl atsiranda atopinis dermatitas?

Atopinio dermatito priežastys nėra iki galo žinomos. Manoma, kad AD patofiziologijoje didžiausią vaidmenį atlieka genetinių, imunologinių ir išorinių veiksnių sąveika.

Kas vyksta odoje?

Oda saugo mūsų kūną nuo išorės veiksnių. Sergant atopiniu dermatitu oda tinkamai nebeatlieka šios funkcijos. Tai reiškia, kad odos barjeras yra nepakankamas, oda tampa pralaidi bakterijoms (įskaitant auksinį stafilokoką), alergenams bei kitiems dirgikliams, taip pat padidėja ir vandens netekimas.

Norite sužinoti daugiau apie atopišką odą?

Dalyvaukite nemokamuose renginiuose